FAKTY

 

 

 

Šetrnosť voči životnému prostrediu: udržateľné lesníctvo dáva jedinečnú príležitosť urobiť niečo zdravé pre planétu, kým pribúda zdravý kapitálový zisk.

Dlhodobo stabilné investície, s dlhým rastovým obdobím a minimálnym dopytom / ponuky výkyvy

Vstup investície do lesníctva si vyžaduje malý kapitál (v porovnaní s nehnuteľnosťami) a v stabilnom účelovom trhu ponúka viac spoľahlivé výnosy
Hodnota stúpa s dobou splatnosti: Ako rastú stromy, ich objem obchodovateľného dreva sa zvyšuje, rovnako ako v lese "hodnota
Málo ovplyvnené makroekonómie: Bez ohľadu na globálne výkyvy meny, inflácia a úrokové sadzby, dlhodobý faktor lesníctva a jeho základných aplikácií produkovať viac konštantné tempo rastu
Zaistenie oproti nehnuteľnosti a akciových portfólií: Z vyššie uvedených dôvodov, lesníctvo je stabilnejšie, je to perfektné portfólio zabezpečenia proti viac nestálych trhom
Flexibilné dáta: s rozsahom úrody prichádza investícia do lesníctva a má aj veľkú výstupnú stratégickú flexibilitu. Ak cena klesne jeden rok, počká sa ďalší rok alebo 2, zatiaľ vaše aktívum naďalej fyzicky rastie.
Dopyt a dodávky: dodávka dreva sa znižuje, zatiaľ čo dopyt sa má zvýšiť s rastom globálnej populácie. OSN projekty predpokladajú nárast svetovej populácie o 55% do roku 2050 a Svetová spotreba tvrdého dreva sa znásobila takmer 25 krát v posledných 4 desaťročiach.
Budúce uhlíkové trendy na úverovom trhu: niektoré zalesňovacie projekty môžu byť použiteľné pre budúce akreditácie v závislosti na umiestnení a riadenie projektov.
PREČO Paulownia, ELONGATA
Pevnosť - Známa v priemysle ako «hliník Timbers», Paulownia je o 30% ľahšia ako akékoľvek porovnateľné tvrdé drevo, je odolná, silná, vetru odolná a prakticky nepodlieha hnilobe, má veľmi nízku tepelná vodivosť.
Rast Speed ​​- Tree Princess je známy ako najrýchlejšie rastúce tvrdé drevo na svete / dosahuje 25 až 30 m výšky a 70 - 80 cm. priemer / a v porovnaní s ostatnými druhmy dreva môže byť ťažená za štvrtinu času / 8 - 10 rokov / ako ostatné dreviny. Štúdia o rôznych existujúcich plantážach ukázali, že Paulownia produkuje v priemere aspoň jeden meter kubický spracovaného dreva za 8 rokov.

Starostlivosť a liečba - Prvé tri roky strom potrebuje veľa vody a pravidelné prerezávanie. Strom nepoškodzuje kvalitu pôdy, a dá sa ťažiť každých 8 - 10 rokov.
Investičné hodnota - Ako triedy aktív, s drevom sa tiež obchoduje ako s  akciami a komoditami, vrátane ropy, zemného plynu a zlata. Jeho cena na európskom trhu je po formátovaní 200 - 350 EURO / m3.
Ponuka a dopyt - Paulownia je pôvodom z Číny a Ďalekého východu a bola používaná v Japonsku po celé stáročia ako drevo na nábytok; komody tzv. "Tansu" sú vyrobené z tohto dreva a takmer každá japonská domácnosť má jednu.

 

 
Paulownia - drevo je v súčasnosti vyvíjané do efektívnej a hodnotnej biomasy ako palivo.

 

Carbon sekvestrácie - 1 ha paulownie pohltí až 90 ton CO2 za rok !!!

Environmentálna regenerácia je kvalitná - Paulownia má hlboké korene, zvýšuje obsah organických látok poškodenej pôdy pri spracovaní a filtruje nečistôty prostredníctvom využívania svojho cievneho systému a zároveň chráni pôdu pred eróziou pôdy a udržiava vlahu.
Fyzikálne vlastnosti Paulownia:
    • Paulownia je ľahka  260 až 290 kg na m3 a napriek tomu pevná - 5625 psi.
    • Paulownia sa vysuší za 30 až 60 dní bez sušenia, bez deformácie, bez trhlín alebo prasknutia. 
    • Paulownia je odolná voči rozkladu a hnitiu za predpokladu, že nie je v neustálom kontakte s vodou.
    • Paulownie sa líšia v závislosti na pórovitosti v rozsahu 75 až 88%, v porovnaní s topoľom 70-72%.
    • Požiarna odolnosť je vlastnosť všetkých Paulownia, zapaľovacia teplota 420 až 430 stupňov celzia v porovnaní s priemerným tvrdým drevom kde je  na 220 až 225 stupňoch celzia.
    • Paulownia má vysušená vlhkosť 10% a ako čerstvé rezivo 17,8 až 23,2 % v závislosti na odrode a podmienkch rastu. Bežné dostupné čerstvé rezivo má vlhkosť okolo 30%.
    • Tepelná vodivosť Paulownia je veľmi nízka a znižuje tak vykurovanie alebo chladenie domov. Má vynikajúce izolačné vlastnosti.

    • Chemické zloženie odrôd Paulownia: hemicelulóza pentozan 22 - 25%, celulóza 46 - 49%, lignín 21 až 23%, voda 7 až 8%, sušina 0,50 - 1,1%, vláknina 58,5 až 60,1%.
    • Výhrevnosť je 18,8 MJ / 1 tonu alebo 4,5 mil. kcal / t,  pre porovnanie topoľ 1,7 mil kcal / t, alebo s tvrdým drevom 2,6 mil kcal / t 
    • Listy vhodné ako krmivo : obsah dusíka 15 % a bielkovín 9,5 %